شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > معرفی 
 
 

    گروه بیوتکنولوژی پزشکی (زیست فناوری پزشکی)، با هدف ایجاد زیر ساختهای لازم در حیطه آموزش و پژوهش در سال 1386 در دانشکده پزشکی تاسیس گردید. پس از اعطای مجوز از طرف شورای عالی برنامه ریزی و دفتر گسترش و ارزیابی آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در تاریخ 1388/2/28 ، این گروه تاسیس و کار خود را بصورت رسمی با پذیرش دانشجو در مقطع دکترا (Ph.D) آغاز نمود. در سال تحصیلی 88-87 ، اولین دوره جذب دانشجو انجام گردید و تا کنون هفت دوره آن پذیرفته شده اند.

    در حال حاضر این گروه متشکل از اعضاء هیات علمی ( یک استاد و پنج استادیار)، دو کارشناس (فوق لیسانس)، و دانشجویان در دو رشته بیوتکنولوژی پزشکی و پزشکی مولکولی شامل 73 دانشجوی پذیرفته شده در مقطع دکتری (که تا کنون 10 نفر از این تعداد فارغ التحصیل شده اند) و 5 دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی پذیرفته شده در شعبه بین الملل این دانشگاه می باشد.

    این گروه در مرکز تحقیقات بیولوژی سلولی و مولکولی دانشگاه واقع است و علاوه بر آموزش دانشجویان دکترای زیست فناوری دکترای پزشکی مولکولی و ارائه دروس انتخابی برای دانشجویان پزشکی، در آموزش دانشجویان بیوتکنولوژی دارویی و نانوتکنولوژی دارویی و پزشکی همکاری دارد.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.